Kış Mevsim Salatası

 • DiLa Can
  Ekleyen:
  1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  Loading...
  Kış Mevsim Salatası
  2
  kişilik
  10
  dakika
  90
  kalori/prs.
  Malzemeler

  Beyaz göbek Marul
  Mor Lahana (Biz burda Marine edilmiş kullandık)
  Havuç
  Zeytinyağı
  Limon Suyu
  Nar ekşisi
  Tuz

  SüsLemek için

  Domates ve salatalık

  Yapılışı

  Mevsim salatası diyince ilk aklımıza gelen, ara ve ana öğünlerde tüketilen ve kış aylarında yaptığımız rengarenk,bol vitamin deposu sebzelerden oluşan mevsim salatasıdır.

  Kış aylarında kullanacağımız sebzeler sayesinde gelen konuklarımıza,sofralarımızda hem sunum hemde renk görselliği kadar muhteşem bir ikram mevsim salatası olacaktır.

  Salata unutmayın ki; A ve C vitamini, folik asit ve lif açısından iyi bir seçimdir. Kilo kontrolü için muazzam bir seçim.Bu oran tabi sizlerin içine koyacağınız yağ ve tuz miktarına göre farklılıklar gösterecektir.Tarifi basit,Kalorisi az ve lezzeti fazlasıyla olan kış aylarının leziz mevsim salatasının tarifine bakalım.

  Göbek marulu güzelce yıkanır ve süzülür.Orta kalınlıkta doranır (ben biraz orta sevdiğim için bu şekilde doğradım) Havuçlar soyulup rendelenir ve son olarakda marine edilmiş mor lahanaları ince kıyarak güzelce karıştırılır.

  Tüm bu malzemeyi salata kasesine alıp,domates ve salatalık ile süslenir.Son olarakda üzerine zeytinyağı,limon suyu,tuz ve nar eşkisi eklenir.

  Afiyet olsun.